• Diameter: 203 mm
  • Brandpuntafstand: 1200 mm
  • Optisch ontwerp: Dobson/Newton
  • Montering: Dobson
  • Computergestuurd: Nee
  • Fabrikant: Sky-Watcher

Een telescoop met een iets grotere opening kan veel meer licht opvangen, waardoor beelden helderder lijken. Zo verzamelt een 8 inch spiegel 77% meer licht dan een 6 inch spiegel, ook al is deze maar 33% breder. De Sky-Watcher Skyliner-200P is de best betaalbare keuze voor deepsky sterrenkijken in deze categorie. De focus ligt op geweldige prestaties zonder onnodige fancy functies. De Skyliner-200P is met 24 kg een zware telescoop, maar door zijn compacte formaat van 54 cm past hij gemakkelijk in kleine opbergruimtes als hij rechtop staat. Vergeleken met andere telescopen van dit formaat is hij ook snel op te zetten en in te pakken.

De telescoop heeft een dual-size focuser, die geschikt is voor 2-inch oculairen, een must voor iedereen die op zoek is naar de meest meeslepende deepskybeelden. 2-inch oculairen hebben het voordeel dat ze bredere gezichtsvelden kunnen bereiken bij lagere vergrotingen, waardoor de vergezichten van de specs worden verbeterd. Hoewel de Dobsoniaanse basismontering hemelobjecten niet automatisch lokaliseert of volgt, maken de soepele bewegingen handmatig volgen eenvoudig. De 50mm finder, in wezen een kleine telescoop, kan in eerste instantie objecten lokaliseren en centreren voordat er met de primaire spiegel wordt geobserveerd.

Als je de ruimte wilt verkennen zonder de bank te breken, dan is deze telescoop een geweldige deal. Het is een stevig, klassiek model dat traditionalisten zullen waarderen. Maar als je geïnteresseerd bent in elektronische functies, kijk dan eens naar de Flextube Synscan Go-To versie van dezelfde telescoop. Deze heeft dezelfde uitstekende optiek, maar met gebruiksvriendelijke elektronische functies.

Foto: Sky-Watcher

Waar kan je de Sky-Watcher Skyliner-200P Classic kopen?

Bron: Space.com

Kris Christiaens

K. Christiaens

Medebeheerder & hoofdredacteur van Spacepage.
Oprichter & beheerder van Belgium in Space.
Ruimtevaart & sterrenkunde redacteur.

Dit gebeurde vandaag in 1961

Het gebeurde toen

Vanop de Bajkonoer lanceerbasis in Kazachstan lanceert de Sovjet-Unie de Venera 1 ruimtesonde. Op weg naar de planeet Venus verloor de Russische vluchtleiding alle contact met deze eerste Venusverkenner. Voor men het contact met Venera 1 verloor, ontdekte men dat de zonnewind overal in de ruimte aanwezig was. Op 19 mei 1961 vloog Venera 1 op een afstand van 100 000 kilometer langs de planeet Venus. Volgens Russische ingenieurs zou het falen van deze missie te wijten zijn aan een oververhitte sensor die naar de Zon was gericht. Foto: Roscosmos

Ontdek meer gebeurtenissen

Steun Spacepage

Deze website wordt aan onze bezoekers blijvend gratis aangeboden maar om de hoge kosten om de site online te houden te drukken moeten we wel het nodige budget kunnen verzamelen. Ook jij kunt uw bijdrage leveren door ons te ondersteunen met uw donatie zodat we u blijvend kunnen voorzien van het laatste nieuws en artikelen boordevol informatie.

Sociale netwerken