
Tijdens de eerste ontwerpen van de Amerikaanse Space Shuttle begin de jaren 70 bleek al gauw duidelijk dat het vrachtruim van dit ruimteveer zou kunnen gebruikt worden voor talloze wetenschappelijke doeleinden en om deze zoveel mogelijk te combineren droomden wetenschappers ervan een module te ontwerpen die de functie had van een laboratorium en apart kon geïnstalleerd worden in het laadruim van het Amerikaanse ruimteveer.

Het Shuttle-Mir programma was een bemand ruimtevaartprogramma dat werd uitgevoerd door de Verenigde Staten en Rusland. Het programma bestond uit enkele Space Shuttle missies waarbij men een bezoek bracht aan het Russische Mir ruimtestation. Het doel van dit programma was om beide ruimtevaartnaties nauwer te laten samenwerken in de ruimte met het oog op een toekomstig internationale ruimtestation.

Vanop het Kennedy Space Center in Florida wordt een Mercury ruimtecapsule in de ruimte gebracht met aan boord de Amerikaanse astronaut Alan Shepard. Tijdens deze MR-3 suborbitale ruimtevlucht bereikt Shepard aan boord van zijn kleine capsule een maximale hoogte van 187 kilometer waardoor hij de eerste Amerikaan in de ruimte wordt. De ruimtevlucht duurde in totaal 15 minuten en 22 seconden waarna Shepard met zijn capsule in de Atlantische Oceaan landt. Ondanks dit technologische succes was de Sovjet-Unie toch de grote winnaar in de verovering van de ruimte aangezien Joeri Gagarin enkele weken eerder als eerste mens in een vaste baan om de Aarde cirkelde. Foto: NASA
Ben je een amateur astronoom met een sterke pen? De Spacepage redactie is steeds op zoek naar enthousiaste mensen die artikelen of nieuws schrijven voor op de website. Geen verplichtingen, je schrijft wanneer jij daarvoor tijd vind. Lijkt het je iets? laat het ons dan snel weten!
Wordt medewerkerDeze website wordt aan onze bezoekers blijvend gratis aangeboden maar om de hoge kosten om de site online te houden te drukken moeten we wel het nodige budget kunnen verzamelen. Ook jij kunt uw bijdrage leveren door ons te ondersteunen met uw donatie zodat we u blijvend kunnen voorzien van het laatste nieuws en artikelen boordevol informatie.